logo

Roymed ve Velmed markalarımız 2002 yılında Sağlık Medikal iç ve dış Tic. Ltd. Şti. altında faaliyetlerine başlamıştır. Araştırmacı ve enerjik yapısı sayesinde çok kısa sürede firmanın ürün yelpazesi gelişmiş, daha kaliteli ve alternatif ürünlerin sağlık sektöründeki yerinin çok önemli olduğunu bilerek her adımda bunlar araştırılmıştır. Hep daha iyi materyal daha iyi hizmet ulaştırma çabası içinde olunarak bu alanda 2 seneden daha kısa bir sürede gereksinim duyulan malzeme ve materyallerin yanı sıra doğruluğu kanıtlanmamış giderek uygulama alanları genişleyen spesifik ürünlerde hekimlerin hizmetine sunulmuştur. Yine hekimlerimizin gereksinim duyduğu ve uluslararası kabul görmüş malzeme ve materyallerin en ekonomik şekilde siz müşterilerimize ulaştırılmıştır. Müşteri memnuniyeti sağlayabilmek adına sunulan her serviste ve sonrasında müşterilere tam güvence verilerek sağlık sektöründe güven oluşturabilmenin bir çok alandan daha hayati olduğu her uygulamada gösterilmiş ve insan hayatına yapılan her katkıda bu güven daha da perçinleşmiştir. Bizler hekim ve hastalarımızın gereksinim duyduğu her şey için her an durağanlıkdan uzak üreten bir sektör olarak uzun yıllar birlikte olmayı amaçlıyor ve bu yönde çalışıyoruz.

Our trade marked brand ‘’Roymed’’ and "Velmed" begun its operations in 2002 under the company Sağlık iç ve dış Tic. Ltd. Şti. Thanks to its investigative and energenetic structure, product range of company has improved in a short time. These products are rearched in each step knowing that higher quality and alternative products have an important place in heart sector. By the aim of presenting beter material and beter service besides the necessary equipment and materials of this field, also specific products that are proven have been put into service of the doctors in less than 2 years. Furthermore varius surgial instruments and materials which are accepted at an international level that are needed by our doctors have been presented to our costumers . It’s emphasized that it is more vital to build up trust in healt sector than manyother fields by giving full warranty to the costumers in each service presented in order to provide customers satisfaction and later on this mentioned trust become stronger wtih each contribution to human life. We , as producing sector always far from stability , aim to be together for long years fort be needs od doctors and patients and we work on this direction

SCOPE

Sale of disposable medical products

OUR VISION

Our vision is to be trustful demanded, leader and the only brand with our products and service quality upon latest techhonologic developments.

OUR MISSION

Our mission is to make Roymed branded medical products called as human and all living creaturest right to life, environmetalist, ethic and mark.